Czy zatem warto we własnym zakresie wymieniać opony?

      Możliwość komentowania Czy zatem warto we własnym zakresie wymieniać opony? została wyłączona

Wraz z końcem lata i zbliżającą się wielkimi krokami jesienią w głowie każdego kierowcy pojawia się myśl o tym, iż niebawem konieczna będzie wymiana opon. Mając do wymiany same opony nie posiadając żadnego innego wyjścia należy zgłosić się z tym do profesjonalnego zakładu. Posiadając natomiast opony już założone na felgach lub tzw. całe koła, mamy dwie możliwości: wykonujemy to całkowicie sami, lub wulkanizacja.

 

Czy zatem powinno się we własnym zakresie wymieniać koła?

Wymiana opon w zakładzie wulkanizacyjnym najczęściej trwa mniej więcej 15 minut a dodatkowo kosztuje średnio około 20-40zł. Czy zabawa w wymianę na podwórzu jest w ogóle opłacalna. Niby tak, dlatego, że za sprawą takiej wymiany będziemy mogli przyjrzeć się w jakim stanie są klocki hamulcowe i tarcze naszego samochodu. Jeśli chodzi zaś o czas spędzony przy tej czynności to bez specjalistycznego sprzętu będzie nam to zajmowało mniej więcej 4 razy tyle.

Wulkanizacja więc to dobry wybór, kiedy nie posiadamy gdzie postawić naszego samochodu, nie mamy wystarczającej ilości czasu lub po prostu nie chcemy się w to bawić.

Zamiany opon natomiast dokonać powinno się w odpowiednim zakładzie, ponieważ koła trzeba wyważyć, a przypuszczalnie w swoim domu nie mamy takich urządzeń.

Zobacz: opony 4×4