Takie płytki są bardzo cienkie i kruche, pokryte szkliwem.

      Możliwość komentowania Takie płytki są bardzo cienkie i kruche, pokryte szkliwem. została wyłączona

Łazienka – paradoks tego właśnie pomieszczenia polega na tym, iż spędzając w niej z reguły bardzo mało czasu w ciągu całego dnia, podczas urządzania spędza nam najwięcej snu z powiek. To łazienka ma mieć swój styl i urok. Taką jedną z podstawowych zasad, które pozwolą nam to osiągnąć, jest właściwy dobór płytek.

Najpopularniejsze są z pewnością ciągle ceramiczne. Na pewno warto wiedzieć, że mamy ich kilka rodzajów. Glazura na przykład nadaje się jedynie na ściany. Tego typu płytki są kruche i cienkie, pokryte szkliwem. Na podłogi używa się głównie terakoty (oczywiście żadna osoba nie zabroni nam wyłożenia nią również i ścian). A to z tego względu, że są bardziej trwałe. Zrobione z pokrytej szkliwem kamionki, występują fakturowane jak i gładkie. Zdecydowanie najbardziej trwały oraz mocny jest gres. Twarde, odporne zarówno na plamienie, jak i na oddziaływanie środków chemicznych. Jeszcze lepszym wyjściem, jeżeli bierzemy pod uwagę parametry trwałości, będzie szkliwiony klinkier.

Aby dobrać właściwy typ płytek oraz ich wzór a ponadto kolorystykę, powinniśmy się udać do odpowiedniego sklepu, coś typu hurtownia i wyroby budowlane. Prócz bogatej gamy produktu, odnajdziemy tam także fachowe wsparcie sprzedawców. Warto mieć na uwadze to że przy tego typu pracy potrzebne są elektronarzędzia.

Zobacz więcej: benmar – płytki ceramiczne