Przykładowo jeżeli rozchodzi się o antyczne obrazy…

      Możliwość komentowania Przykładowo jeżeli rozchodzi się o antyczne obrazy… została wyłączona

Polskie społeczeństwo staje się coraz bogatsze. W związku z tym w zgodzie ze znaną wszystkim dobrze piramidą Maslowa w narastającym stopniu nie zaprzestaje się na zaspokojeniu tylko tych podstawowych potrzeb, niemniej jednak bierze się pod uwagę wyższe wartości. Odnajduje to odzwierciedlenie w strukturze zakupów, w której artykuły pierwszej potrzeby nie znajdują się na pierwszym planie. Coraz bardziej zwiększany jest zatem wolumen nabywanych towarów które należą do wyższego rzędu.

Poprzez to zdecydowanie rośnie rynek dóbr luksusowych a także rynek wszelkich dóbr sztuki. Co więcej oprócz tego zaspokajania estetyki, kupowane produkty z tegoż segmentu stanowią też doskonały sposób ulokowania oszczędności. Antyki zasadniczo nie tracą na swojej wartości a zatem to co włożyliśmy właśnie w antyki dość szybko zwiększa własną wartość. Natomiast musimy sobie zdawać sprawę, że poruszanie się w tym temacie wymaga wielkiej wprawy i oprócz tego jest to rynek z pewnością dla osób o zasobnych portfelach. Przykładowo jeśli chodzi o antyczne obrazy to by pozwolić sobie na takie wartościowe rzeczy absolutnie nie wystarczy zarabiać średnią krajową. Niestety niezbędne tu jest posiadanie znacznie większych pieniędzy.

Na koniec podsumowując należy zaznaczyć rosnącą rolę rynku tego typu dóbr luksusowych a ponadto antyków. Nieustannie rosnące bogactwo naszego społeczeństwa sprawia, że osoby z naprawdę zasobnymi portfelami starają się zaspokoić własne uczucia estetyczne przez kupno produktów z tych segmentów.

Zobacz więcej: antyki porcelana