Jednym z nich jest woda.

      Możliwość komentowania Jednym z nich jest woda. została wyłączona

Rehabilitacja umożliwia nam pełne lub częściowe powrócenie do zdrowia. Przeważnie kojarzona jest przez wiele osób z urazami fizycznymi, ale nie dotyczy ona tylko tejże sfery, albowiem tyczy się również niepełnosprawności psychicznej. W tymże, z kolei pomoże nam m.in. fizjoterapia. To właśnie ona ma za zadanie przywrócić ciału lub umysłowi sprawność, którą utraciliśmy na wskutek choroby, urazu bądź starzenia się.

Istnieją różne formy fizjoterapii a także można wykorzystać do niej naturalne zasoby, które nas otaczają. Jednym z nich jest woda. Dział ten nazywa się hydroterapia. Podczas tego typu zabiegów bierzemy różne natryski, kąpiele, nakłada się kompresy i okłady. Mówiąc o wodzie warto też nieco wspomnieć o tej wodzie leczniczej. Stosowana jest w balneoterapii.

Innym rodzajem jest np klimatoterapia. W tej terapii wpływ na całe leczenie mają warunki pogodowe, przykładowo czyste powietrze, zachmurzenie, nasłonecznienie i tak dalej.

Jedną z najpopularniejszych, a także możliwe, że najbardziej skutecznych, jest kinezyterapia. Kinezyterapia polega na wykonywaniu różnorakich ćwiczeń pobudzających określone mięśnie do pracy. Jednak żeby powrócić do fizycznej sprawności będzie nam potrzebny odpowiedni fizjoterapeuta, abyśmy nie doznali większej krzywdy.

Więcej: rybnik rehabilitacja