Symptomy zakwaszenia organizmu są niezbyt specyficzne.

      Możliwość komentowania Symptomy zakwaszenia organizmu są niezbyt specyficzne. została wyłączona

Symptomy zakwaszenia organizmu są mało specyficzne a także bardzo powszechne, dlatego łatwo je można zbagatelizować. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, które nie są leczone stopniowo się pogłębiają oraz są coraz trudniejsze do tego, aby je wyrównać. Należy dokładnie obserwować nasz organizm, by w porę dostrzec niepokojące zaburzenia.
Zakwaszenie organizmu jest to zakłócenie wartości pH ,które panuje w naszym organizmie. Nerki i płuca, które odpowiadają za regulację pH zmuszone są by radzić sobie ze znacznie zwiększoną ilością pierwiastków kwasotwórczych, co powoduje wiele objawów. Należą do nich kiepska kondycja włosów oraz paznokci, trudna do zlikwidowania nadwaga, chroniczne zmęczenie oraz obniżona odporność.
Najbardziej powszechną przyczyną zakwaszenia organizmu jest nieprawidłowa dieta, w której w znacznym stopniu dominują produkty  kwasotwórcze, a więc głównie nabiał, przetwory zbożowe i mięso.
By wyleczyć takie zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej w naszym organizmie, należy skupić się głównie na odpowiedniej diecie. Do zasadotwórczych produktów należą owoce i warzywa, poprzez to niezbędne jest uzupełnienie w nie codziennego jadłospisu. Pomocne będzie także unikanie sytuacji stresowych albo znalezienie właściwej techniki relaksacji oraz właściwa ilość snu.
Odkwaszanie organizmu jest długotrwałym procesem, natomiast niesie za sobą wielkie korzyści zdrowotne. Utrzymanie równowagi pomiędzy kwasami a zasadami, to fundament homeostazy całego ciała.

Zobacz: zakwaszenie organizmu