W jakich przypadkach powinniśmy jednak sięgnąć po glukozaminę?

      Możliwość komentowania W jakich przypadkach powinniśmy jednak sięgnąć po glukozaminę? została wyłączona

Glukozamina jest związkiem chemicznym o budowie niezwykle podobnej do glukozy, jednak z tą różnicą, że przy drugim atomie węgla ma ona grupę aminową (a nie hydroksylową, jak glukoza). Tenże aminocukier jest monomerem chityny ,która buduje między innymi ściany komórkowe grzybów a ponadto pancerzyki stawonogów. Poza tym znajduje natomiast szerokie wykorzystanie podczas leczenia dolegliwości ludzi, bo jest też składnikiem chrząstki będącej elementem naszych stawów.

 

Prócz tego, że glukozamina naturalnie występuje w organizmie, bywa również przyjmowana w postaci związków o bardzo dużej przyswajalności ,które nie kolidują z większością zażywanych preparatów. Nie oznacza to jednak, że związek tego typu nie ma w ogóle efektów negatywnych – może nawet powodować dyskomfort, biegunkę a oprócz tego silne reakcje uczuleniowe.

 

W jakich sytuacjach warto natomiast przyjąć glukozaminę? Przede wszystkim w sytuacji kiedy mamy do czynienia ze zwyrodnieniem stawów, dlatego że w wypadku postępującej choroby glukozamina może posiadać zbyt słabe działanie, aby przynieść pożądane wyniki. Glukozaminę najlepiej jest przyjmować wraz z chondroityną, gdyż wtedy jej działanie jest najsilniejsze.

 

Istnieje spór w gronie zwolenników i przeciwników zażywania glukozaminy, jednakże stosowanie profilaktyczne na pewno nie przyniesie nam negatywnych rezultatów.

Zobacz więcej: Glukozamina