Antyki od zawsze były przedmiotem, który chcieli mieć zamożni oraz wpływowi ludzie.

      Możliwość komentowania Antyki od zawsze były przedmiotem, który chcieli mieć zamożni oraz wpływowi ludzie. została wyłączona

Meble, to przedmioty jakie bardzo często niosą ze sobą wspaniałe, straszne albo niestety smutne historie. Meble użytkowali tyrani, królowie czy zwykli ludzie. Dawniej, wykonywane z pietyzmem, prawie, że czułością. Na dzień dzisiejszy, w ogromnych fabrykach, wykonywane są w ogromnych ilościach i niełatwo w nich wyczuć „duszę”. Coś, co sprawia, że konkretny mebelek jest wyjątkowy.
Antyki od zawsze były przedmiotem, który chcieli mieć bogaci a także wpływowi. W jakiś magiczny sposób umiały wpłynąć na ich status społeczny.
Nie istotne, czy to antyki niemieckie, polskie czy francuskie. Liczył się tylko mebel (albo inny przedmiot użytkowy) jaki miał swoją niepowtarzalną historię. A czasem wierzono nawet, że jest przeklęty. Stanowił skarb jaki właściwie każdy chciał posiadać. Wspaniałym przykładem, jest odkryty w XX wieku grób Tutanchamona. Jedyny dotychczas odkryty grób jaki nie był rozkradziony poprzez złodziei antyków.
Pełen skarbów, do dziś rozpala wyobraźnię nie jednego.
Antyki dobrze jest kolekcjonować chociażby po to, ażeby móc dalej przekazywać historie związane z przedmiotem. Aby młodszym pokoleniom zademonstrować, że nie tylko liczy się konsumpcjonizm, niemniej jednak też historia oraz wynikająca z niej nauka.
Ogromnie szkoda, że stare przedmioty nie potrafią mówić. Ileż frapujących opowieści by mogły opowiedzieć.

Autor: Gustav klimt der kuss