Spora dostępność i rozmaitość odmian cegły.

      Możliwość komentowania Spora dostępność i rozmaitość odmian cegły. została wyłączona

Cegła to główny materiał naszych budynków. Pomału zastępują je inne surowce, jednakże lata stosowania cegły przyczyniły się do tego, iż jest to uniwersalny surowiec budowlany. Cegła ceramiczna, cegła silikatowa i cegła cementowa wykorzystywane są w budownictwie jako materiał konstrukcyjny a także surowiec wykończeniowy.

 

Dostępność i zróżnicowanie rodzajów cegły sprawia, iż jej popularność nie maleje, pomimo występowania na rynku innych materiałów budowlanych. Ekonomika budownictwa też sprawia, iż bardzo często sięgamy po cegłę. Jest dość tania i pozwala na obszerną gamę prac murarskich, które nie bywają dostępne w innych technologiach.

 

Ozdobna cegła to jeden z gatunków tego surowca ,który jest stosowany jako warstwa licowa murów zewnętrznych jak i również wewnętrznych. Umożliwia na wykonanie płaszczyzn o różnych efektach plastycznych, zaś przy zespoleniu z odpowiednio dopasowanym wątkiem muru jest nie do zastąpienia. Jej modularność i małe rozmiary pozwalają murarzom na wykonanie murów nieosiągalnych innymi sposobami. Cegła elewacyjna jest również niezwykle solidnym i efektownym zastosowanie,.

Cena takiej cegły, stosunkowo niska, a także wysoka jakość elementów z niej budowanych to te elementy, jakie mają wpływ na sławę tego materiału budowlanego.

Autor: Cegła ozdobna