To bardzo dużo doliczając.

      Możliwość komentowania To bardzo dużo doliczając. została wyłączona

Dzień w dzień oprócz wykonywania zadań stricte zawodowych trudnimy się też domowymi obowiązkami. Należy do nich regularne płacenie rachunków, prasowanie, gotowanie, sprzątanie, dopilnowanie drobnych napraw a oprócz tego pranie.

 

Z całą pewnością te domowe zajęcia pochłaniają znaczną część naszego czasu. Z rozmaitych badań wynika, że przeciętnej Polce obowiązki domowe zajmują średnio 4 godzin dziennie! To niewiarygodnie dużo doliczając jeszcze do tego normalne 8 godzin w pracy zawodowej, niekiedy jeszcze nadgodziny, dojazd do pracy i do domu, opiekę nad dziećmi, itp. U facetów sprawa wygląda odrobinę lepiej, dlatego, że panowie na obowiązki domowe z reguły przeznaczają mniej niż 2 h..

 

Mimo wszystko warto zauważyć, że większa część dnia Polaka upływa na opiece nad swoim domem. Nie są to częstokroć obowiązki rozwijające lub dostarczające przyjemności. Zazwyczaj męczą oraz denerwują.

 

Niewątpliwie dobrze jest spróbować ograniczyć trochę czas ,który przeznaczamy na te domowe obowiązki. Istnieją różnorodne nieco bardziej albo mniej znane rozwiązania, które na pewno pomogą nam się odrobinę odciążyć. Przykładowo ręczniki papierowe w roli będą mogły oszczędzić nasz własny czas, jaki normalnie przeznaczylibyśmy na pranie brudnych ścierek.

 

A osobom zmęczonym bardziej na pewno przyda się zatrudnienie pomocy.

Zobacz więcej: Ręczniki papierowe w roli