Zdrada małżeńska, rozdzielenie majątku czy adwokat.

      Możliwość komentowania Zdrada małżeńska, rozdzielenie majątku czy adwokat. została wyłączona

Rozwód rodziców to absolutnie zawsze niełatwy czas dla dziecka. Dziecko nie rozumie, czemu tak właściwie jego mama i tata- się nie kochają i walczą pomiędzy sobą. Te wszelkie kancelarie prawne, hałas wokół niego, wszystko je bardzo przeraża. Takie dziecko chciałoby, ażeby między rodzicami było jak przedtem, kiedy to wszyscy troje spędzaliście multum czasu. Zdrada, podział majątku lub adwokat, to frazy dla niego zupełnie odległe i niezrozumiałe. Prócz tego, w momencie kiedy kłócą się między sobą i zaniedbują je- dziecko myśli, że to pewnie jego wina.

 

Często do głowy wpadają mu różne sztuczki, aby zdołać pogodzić swoich ukochanych rodziców. Rozrabia i przynosi ze szkoły złe oceny, bo jest pewien, że w ten sposób pomoże rodzicom się pogodzić. W momencie gdy jego wszelkie wysiłki nie przynoszą rezultatów, czuje się rozczarowane oraz nieszczęśliwe. Sprzeciwia się wyprowadzce ukochanego taty z domu czy jest bardzo nieszczęśliwe gdy raz spędza weekend u mamy raz u ojca. Niestety sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy jego rodzice zaczynają w Sądzie walkę o dziecko.

 

Prawo rodzinne przeważnie powierza opiekę nad dzieckiem matce. Tak już się przyjęło, że to matka zdecydowanie lepiej będzie dbała o dziecko. Ojcu jednakże zostają sporadyczne wizyty u dziecka, w określone dni. Niestety, gdy dochodzi do rozwodu, najbardziej cierpi niewinne dziecko. Przede wszystkim od rodziców zależy, czy dziecko zaakceptuje ten stan rzeczy. By było mu lżej- musi przede wszystkim czuć miłość obojga rodziców.

Więcej: adwokat rozwody oława